Historia McQuay

McQuay został założony w 1933 roku z fabryką i siedzibą w Minneapolis w stanie Minnesota w Stanach Zjednoczonych. Pierwszy sukces został osiągniety na pierwszej hermetycznej sprężarce do użytku w klimatyzacji.
W latach 1941-1945 zakłady produkcyjne McQuay zostały przekształcone w celu wsparcia wysiłków wojennych Stanów Zjednoczonych. W późniejszych latach 40. i 50. XX wieku produkty McQuay i sprzedaż wzrosły wraz ze wzrostem zapotrzebowania na komercyjną klimatyzację. Obiekty produkcyjne w Stanach Zjednoczonych zostały rozbudowane, aby sprostać zapotrzebowaniu klientów.

McQuay stał się wielonarodową korporacją w latach sześćdziesiątych, rozpoczynając działalność za granicą i otwierając licencjonowane oddziały w Kanadzie, Anglii, Szkocji i Australii. W 1965 r. McQuay założył nowy oddział we Włoszech McQuay Europa, aby produkować urządzenia o częstotliwości 50 Hz.

Poprzez fuzje i przejęcia w latach 70. i 90. XX wieku linia produktów McQuay obejmowała coraz więcej rodzajów komercyjnych urządzeń HVAC ponieważ klimatyzacja była postrzegana jako wymóg we wszystkich nowych budynkach.
Firma McQuay w 1992 roku otrzymała Nagrodę Ochrony Ozonowej „Stratospheric” z amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska w uznaniu firmy McQuay jako pierwszej projektującej i produkującej agregaty chłodnicze z HFC-134a, czynnikiem chłodniczym bez potencjału zubożenia warstwy ozonowej.
W 2006 r. McQuay został przejęty przez firmę Daikin Industries, światowego producenta zarówno urządzeń klimatyzacyjnych przeznaczonych do użytku komercyjnego, jak i mieszkalnych z siedzibą w Osace w Japonii. Roczne obroty Daikina to 13 miliardów dolarów w 2009 r.
W 2010 r. Daikin i McQuay Applied Development Center uzyskał certyfikat LEED Gold
Pod koniec roku 2013 Daikin zakończył używanie nazwy McQuay, kończąc 80 lat działalności tej marki.

Comments and Responses

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

klimatyzacja,klimatyzatory, klimatyzator, montaż klimatyzatora, montaż klimatyzacji, serwis klimatyzatora, serwis klimatyzacji eklimatyzacja.pl cieplobezdymu.pl