Jak wybrać miejsce i czas montażu ?
Chociaż klimatyzator typu split możemy zamontować w dowolnym miejscu, zazwyczaj wybieramy ścianę zewnętrzną, zwłaszcza gdy dom jest już wykończony od wewnątrz. Wystarczy w miejscu montażu urządzenia zrobić otwór w ścianie i wyprowadzić na zewnątrz miedziane rurki, łączące jednostkę zewnętrzną z wewnętrzną. Miejsce montażu zależy także od jakości i mocy klimatyzatora. Im mniejsza jest jego moc chłodnicza, tym mniejsza dopuszczalna odległość pomiędzy jednostką zewnętrzną i wewnętrzną. Zazwyczaj jest to od kilku do kilkunastu metrów; dokładny zakres podają producenci na każdym modelu.

Jeżeli jednak jesteśmy na etapie budowy lub wykańczania mieszkania bądź remontu i zamierzamy zamontować klimatyzator warto pomyśleć o ukryciu instalacji i wykonać ją podtynkowo jak większość instalacji znajdujących się w domu.

W takim przypadku nasza Firma wykonuję pracę etapowo tzn:

I etap składający się z rozprowadzenia instalacji chłodniczych po domu, mieszkaniu (czyli wykonanie przekuć, bruzd, odpływów kondensatu z jednostek wewnętrznych i ewentualnym montażu jednostki zewnętrznej.) Najlepiej te prace wykonać w stanie surowym lub tzw. deweloperskim pod warunkiem że nie zmienia się układ ścian w danym lokalu.

Warto też na tym etapie spotkać się na miejscu ze specjalistą i znaleźć optymalne    rozwiązanie w danym lokalu. W firmie Termo Klima dojazd i doradztwo nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuję a pomaga klientowi w zorientowaniu się co do możliwości w jego własnym lokalu i z jaką ingerencją  w pomieszczenie wiąże się ewentualna instalacja klimatyzatora(ów).

Również w tym etapie wybieramy konkretny model lub system pod który będziemy montować instalację jest to o tyle ważne że różne typy klimatyzatorów mają różne średnice przewodów, rozmiary podejścia rur i skroplin i później może być problem z ewentualnymi przeróbkami.

Kiedy mamy już rozprowadzoną instalację możemy kontynuować wykańczanie  lub remont  mieszkania


Co się składa na II etap i kiedy należy go rozpocząć ???

Na II etap składa się montaż jednostek wewnętrznych i zewnętrznych (jeżeli nie została założona wcześniej)  oraz uruchomienie i przetestowanie całego systemu najczęściej są to prace czyste nie wiążące się z ingerencją w pomieszczenie. II etap najlepiej zrealizować po wyjściu z budowy „najbrudniejszymi” pracami najlepiej między 1 a 2 malowaniem i przed położeniem podłóg.

Następnie po wszystkich pracach można się cieszyć z nowoczesnej i zdrowej klimatyzacji która profesjonalnie zamontowana posłuży Państwu przez wiele lat.